مایکروسافت به دنبال حضور توسعه دهندگان لینوکس در ویندوز ۱۰

اخیرا، در برنامه های کانال ۹ مایکروسافت قسمتی با عنوان بهبود اعتصاب بر روی  ویندوز و کنسول ویندوز منتشر شده است که مدیر ارشد برنامه نویسی ریچ ترنر، توسعه دهندگان لینوکس را به حضور در ویندوز ۱۰ تشویق کرد. او در این باره توضیح داد: ” با اشتیاق به اینسایدرهای ویندوز ۱۰ بیایید و کدهای خودتان، نرم افزارهای خود را اجرا کنید و میزبانی وب سایت خود رو بر روی Apache داشته باشید و دیتابیس MySQL خودتان را داشته باشید.

ترنر به این موضوع که زیرسیستم ویندوزی برای لینوکس وجود دارد اشاره کرد و با توجه به این موضوع توسعه دهندگان می توانند به تمام ابزارهای لازم برای کدنویسی همانند لینوکس دسترسی داشته باشند و بدون آنکه چیزی از دست بدهند از مزایای استفاده از ویندوز ۱۰ بهره ببرند. او به توسعه دهندگان گفته است که به راحتی می توانند با کمک هم محصولاتی بسازند که زندگی مردم بسیار راحت تر شود.

ترنر با بیان اینکه مایکروسافت به دنبال ارتقای WSL در ویندوز ۱۰ است به هدف نهایی مایکروسافت برای ساخت ابزارهایی کاملا قابل انعطاف برای تمام توسعه دهندگان در لینوکس اشاره کرده است تا آن هایی که می خواهند اکوسیستم خود را تغییر دهند به راحتی این کار را انجام دهند.

اخیرا مایکروسافت به عنوان عضو پلاتینوم به بنیاد لینوکس پیوست و وعده داده بود که برای ارتقای جهان اوپن سورس تلاش خواهد کرد.

 

منبع خبر: وینفون

Tags: