نحوه نصب کروم و حذف فایرفاکس در لینوکس اوبونتو

اوبونتو با بسیاری از نرم افزارهای از پیش نصب شده و با کیفیت همراه است اما متأسفانه، مرورگر وب پیش فرض آن، موزیلا فایرفاکس است که نسبت به بقیه رقبا کُند و سنگین باشد.

به گزارش هم رسان، در لینوکس، گوگل کروم بهترین مرورگر وب است و آن بهترین وسیله برای تجربه و کار با محتوای ادوب فلش است.نصب گوگل کروم در سیستم عامل مبتنی بر لینوکس به راحتی آب خوردن نیست. اما نگران نباشید، ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا هم به نصب گوگل کروم بپردازید و هم موزیلا فایرفاکس را حذف نمایید.
اول از همه، شما باید فایل مناسب این مرورگر را دانلود کنید. سپس به پایین بروید تا گزینه “لینوکس” را پیدا کنید. در اینجا سه نسخه در دسترس است Stable، Beta و Dev. بهتر است گزینه Stable را انتخاب کنید که در نوع خود پایدارترین است و برای کاربرانی طراحی شده که به گشت و گذار در وب با کمترین مواجه با باگ یا نقص‌های امنیتی تمایل دارند. دو نسخه دیگر برای توسعه دهندگان و باگ هانترها است و نباید توسط کاربران خانگی استفاده شود.سپس با دو گزینه ۶۴ bit.deb ‪(For Debian/Ubuntu)‬” و “۶۴ bit.rpm ‪(For Fedora/openSUSE)‬” روبرو می‌شوید. از آنجا که شما از اوبونتو استفاده می‌کنید، پس باید گزینه اول را انتخاب کنید. سپس بر روی فایل دانلود شده دوبار کلیک کنید. بعد از باز کردن، Ubuntu Software Center راه اندازی می‌شود. این مرکز نه تنها برای پیدا کردن بسته‌های موجود طراحی شده بلکه برای نصب فایل‌های دانلود شده deb. نیز است. هنگامی که نصب مرورگر به طور کامل انجام شد، می‌توانید با جست و جوی گزینه کروم، بلافاصله به راه اندازی گوگل کروم اقدام نمایید. در پایان، شما ممکن است بخواهید فایرفاکس را حذف کنید، هرچند که این کار ضرورتی ندارد. داشتن دو مرورگر وب لزوماً چیز بدی نیست اما اگر شما واقعاً هیچ استفاده‌ای از مرورگر موزیلا ندارید، دلیلی برای حفظ آن هم باقی نمی‌ماند. شما می‌توانید در ترمینال آن را به راحتی با دستور زیر حذف کنید.

منبع خبر:

تی نیوز

Tags: